ДОП «ЗУБР»

Першоцвіт -2015 в Києві. Рейди та прес-конференції.
    Цього року, у зв'язку з перекриттям транспортного спілкування Україні з Кримом, ми очікували значне ослаблення продажу підсніжників та інших червонокнижних первоцвітів у Києві на 8 березня. Однак виявилося все навпаки. На 6-7-8-9 березня, основний пік продажу первоцвітів (у ці дні реалізується до 80% первоцвітів, що продаються за сезон (лютий-квітень), Київ був буквально завалений підсніжниками. Це був не кримський підсніжник (підсніжник складчастий), а підсніжник український (підсніжник білосніжний), який в Київ привозився з Вінницької, Київської та Житомирської областей. Всього за даний період в Києві реалізувалося три види червонокнижних рослин-підсніжник білосніжний, черемша і шафран Гейфеля, привозився з Карпат.

  За нашими приблизними підрахунками 8 березня в Києві реалізовано близько 66 тис. Підсніжника, близько 30 тис. Черемші і близько 3 тис. Шафрану Гейфеля. Всього за період з 6 по 9 березня в Києві реалізувалося близько 200 тис. Підсніжника білосніжного, 100 тис. Черемші і 5 тис. Шафрану Гейфеля.

У порівнянні з найбільш успішними роками операції Первоцвіт в Києві (2009-2011 рр.), Незаконний продаж підсніжника та інших первоцвітів зросла в цьому сезоні в Києві в 2 рази. Первоцвіти продавалися на кожній станції метро (1-2 людини), а також на всіх стихійних ринках і на багатьох офіційних ринках. Це пояснюється наступними причинами:

 

1.Рання, тепла весна, підсніжник у Київській та сусідніх областях масово зацвів до 8 березня, а не пізніше, як у попередні роки.

 

2. Оперативна робота по первоцвітів в 2014 г з відомих політичних причин у Києві не проводилася, що могло спровокувати на наступний, 2015 сплеск порушень.

 

3. Значне ослаблення участі київської міліції в операції Первоцвіт.

 

4.Значне послаблення уваги ЗМІ до операції Первоцвіт. Якщо в 2009-2011 рр. на наші прес-конференції приходило до 10 телеканалів, то в цьому сезон-всього 3 телеканалу.

 

5 Чи не ефективна робота або відсутність уваги до операції Первоцвіт з боку інших київських громадських екологічних організацій, а також природоохоронних державних структур.

 

Київським еколого-культурним центром і Дружиною охорони природи "Зубр" за даний період було проведено дві прес-конференціі з операції Первоцвіт, нам вдалося добитися організації звукових оголошень з операції Первоцвіт в метро, ​​а також було проведено в Києві три рейду. В ході рейдів було вилучено 10700 підсніжників, 300 черемші, затримано 23 продавці.Создан 16 мар 2015