ДОП «ЗУБР»

Моніторинг продажу першоцвітів 7-9 березня 2015 в Україні
Завдяки проведеному моніторингу продажу першоцвітів 7-9 березня 2015 в ряді міст України, ми можемо дати приблизні загальні цифри продажу занесених до Червоної книги України первоцвітів 7-9 березня в Україні (без Криму, Донецька і Луганська) в 2015 р

Отже, 7-9 березня в Києві продавалося близько 200 тис. Підсніжників (підсніжник білосніжний), в Чернігові-30 тис. Пролісків, у Львові-100 тис. Пролісків, у Дніпропетровську-3 тис. Проліски і кримських підсніжників, у Харкові - продаж не відзначений, в Одесі - практично теж.

 

  В цілому відзначена тенденція, у зв'язку з транспортною ізоляцією Криму, практично повна відсутність продажу підсніжника складчастого в обласних та районнних центрах півдня і сходу України. Квітів там продавалося мало, в основному місцева проліска або трохи підсніжника складчастого з Криму.

 

  В обласних і районних центрах заходу, півночі та центру України, у зв'язку з ранньою і теплою весною було відзначено масовий продаж місцевого підсніжника-підсніжника білосніжного. Шафрану Гейфеля та Білоцвіт весняний, що завозяться з Карпат, було дуже мало.

 

За приблизними підрахунками в Україні (без Криму, Донецької та Луганської областей) 7-9 березня 2015 в середньому було незаконно реалізовано близько 8 млн. Первоцвітів (в основному підсніжника білосніжного), чим було завдано збитків державі в 400 млн. Гривень. Всього ж за сезон (лютий-квітень) 2015 в Україні (без Криму, Донецької та Луганської областей) очікується незаконний продаж близько 22 млн. Первоцвітів, чим буде завдано збитків державі близько 1,100 млн. Гривень.

Крім цього в містах України активно продавався й інший червоно книжників - черемша, загальні обсяги незаконного продажу якої нами не враховувалися.

 

Величезне дякуємо за співпрацю всіх активістів зі Львова, Дніпропетровська, Харкова, Чернігова, Вінниці за надану інформацію про продаж першоцвітів.Обновлен 24 мар 2015. Создан 16 мар 2015