ДОП «ЗУБР»

 

Розгляд питання дотримання заповідного режиму в Ічнянському і Нижньодністровському нацпарках
Засідання комісії Громадської ради при Мінприроди України, на якому були розглянуті питання дотримання заповідного режиму в Ічнянському і Нижньодністровському нацпарках. Командиром ДОП "Зубр" П.Швидуном були показані відеоматеріали, які відзняті під час нещодавньої перевірки Нижньодністровського нацпарку, зокрема, масової забудови дачами території парку в районі села Маяки Біляївського району Одеської області http://dop-zubr.io.ua/s940152/perevirka_ohoronnogo_rejimu_v_nacionalnomu_parku_nijnodnistrovskiy

 

Під час обговорення представник Департаменту заповідної справи Г.Парчук сказав, що подібні масштаби незаконного будівництва, скоріше всього, можливі тільки за негласної підтримки перших осіб області та Мінприроди вплинути на них не в силах.

 

  Іншим питанням обговорювалося випадок незаконного відстрілу двох лосів на території Ічнянського нацпарку. Директор КЕКЦ Вл.Борейко,- показав відеоматеріал за даним фактом, звернув увагу присутніх на те, що дирекція нацпарку досі ніяк не покарала відповідальних співробітників служби охорони парку, в зоні відповідальності яких відбулося браконьєрство. Крім цього Вл.Борейко ознайомив присутніх з представленим І.Вихристюк відповіддю ГУ МВС України в Одеській області, згідно якого на нинішнього директора нацпарку Тузловські лимани І.Вторенко розпочато кримінальне розслідування за фактами розкрадання майна парку.

За піднятим на засіданні питань вирішено направити звернення в правоохоронні органи.Создан 11 мая 2015