ДОП «ЗУБР»

Перевірка заповідного режиму заповідника Михайлівська цілина
   9 липня 2014 Дружиною охорони природи "Зубр", в рамках всеукраїнської кампанії "Заповідник-заповідність", була проведена перевірка заповідного режиму філії Українського степового заповідника-Михайлівська цілина в Сумській області. Під час перевірки були виявлені наступні кричущі порушення:

 1. У заповіднику практично на всій площі вівся сінокіс сторонніми особами за допомогою сторонньої важкої техніки-тракторів та автомобілів. Косовиця, що триває до 2 тижнів, в Михайлівській цілині представляв собою наступні стадії =  - Тракторами косять сіно.  - Тракторами сіно скиртують  - Тракторами скирти вантажать в автомобілі  - Автомобілі скирти вивозять,  то-есть, заповідний степ з її грунтом, фауною і флорою під час покосів тричі відчуває негативний вплив, перший раз коли техніка їздить по степу і косить, вдруге-коли техніка їздить по степу і збирає сіно в скирти, втретє-коли техніка їздить по степу і вивозить тюкі.Техніка не має відлякують дичину пристроїв і косить сіно по самому небезпечному виду-від периферії до центру. Як з'ясувалося, в Михайлівській цілині за сезон роблять до 1 тис. тюків сіна розміром півтора метра на півтора метра. Сіно заготовляють місцеві селяни для себе і на продаж. Представників екоінспекції і заповідника під час косовиці і скиртування сіна виявлено не було. Знаходження сторонніх осіб і сторонньої механізованої техніки на території природного заповідника грубо порушує ст. 16 Закону України "Про природно-заповідний фонд України".  

 

2. Сінокосіння в заповіднику велося без наявності дозволів від Департаменту екології Сумської облдержадміністрації і, скоріше всього, без узгодження лімітів з боку Мінприроди України, чим грубо порушено ст. 9-1 цього Закону.  

 

3. Кордон території Михайлівської цілини не була зафіксована аншлагами (мається всього один аншлаг з боку села Жовтневе), чим порушується "Положення про Єдині Державні знаки та аншлаги на теріторіях та об, єктах природно-заповідного фонду України", затвердженою Мінприроди України 29.03/1994 г . № 30.  

 

4. На територію заповідника заходить 5 доріг (по них вивозять сіно), проте жодна з доріг не перекрита шлагбауманамі.  

 

5.Національний академія наук України продовжує нахабно саботувати Указ Президента України від 11 груд 2009 року № 1035/2009 про створення на місці філії Михайлівська цілина окремого заповідника Михайлівська цілина, збільшенні його території до 882, 9 га, і створенні адміністрації заповідникаОбновлен 14 июл 2014. Создан 13 июл 2014