ДОП «ЗУБР»

Перевірка охоронного режиму національного парку Тузловські лимани
   В рамках всеукраїнської кампанії "Національним паркам-заповідність" 7-8 листопада 2014 Дружиною охорони природи "Зубр" (П. Швидун) і екологічною організацією "Відродження" (м.Татарбунари) (І.Вихрістюк) була проведена перевірка охоронного режиму національного парку Тузловські лимани.

  Парк був створений в 2010 г і розташований в Татарбунарському районі Одеської області, площа-27865 га. В парк входить система морських лиманів та ділянки степу. Під час перевірки було здійснено об’їзд значної частини території парку, а також проведені бесіди з керівництвом парку і рядовими працівниками. Під час перевірки на території парку були затримані три п'яних мисливця-браконьєра, які потім були передані працівникам міліції.

 

У парку були зафіксовані наступні порушення :

 

1. На дорогах, що входять в парк, немає жодного шлагбаума.

2. Вкрай мало аншлагів, перевіряючими було зафіксовано чотири аншлаги практично на всій території парку, інші було зруйновано залишені тільки стовби.

3.Охорона парку не працює в суботу-неділю, в дні, коли офіційно ведеться полювання і в парк відбувається масовий наплив рекреантів і мисливців.

4.Літом 2014 невідомі люди заїхали на косу (заповідна зона парку) і незаконно стали мішками закладати канал Шагани-Чорне море.

5. Територія коси і лиманів парку незаконно відвідується великою кількістю браконьєрів- мисливців і рибалок.

6.Терріторія коси (заповідна зона парку) в літній час незаконно використовується під джипінг (квадроциклами та позашляховиками) і незаконний відпочинок. Навколо багато сміття.

7. Деякі степові ділянки парку самовільно розорано або випалені палами.

8. Від палів згоріла частина очерету на лимані.

 

 

Ми дуже раді допомогти керівнику Татарбунарської організації "Відродження" Ірині Вихристюк в її важкій роботі щодо захисту національного парку Тузловські лимани та дякуємо за співпрацю і беремо ситуацію з цим парком під контроль.

 

Більше фото за посиланням http://dop-zubr.io.ua/album700470Обновлен 03 сен 2015. Создан 12 ноя 2014