ДОП «ЗУБР»

Рейд і прес-конференція про незаконні рубки в національному парку Голосієвський
21.11.2014 Дружина охорони природи "Зубр" та Київський еколого-культурний центр провели прес-конференцію та виїзд журналістів до національного парку Голосіївський, показали фот-метеріали порушень які зафіксовані в рамках Всеукранської кампанії "Національним паркам-заповідність". Представник ДОП "Зубр" Вероніка Босько розповіла про екологічний шкоду, якої завдають природі парку саморобні незаконні велосипедні, кінні та мотоциклетні маршрути, особливо в стилі "даун-хіл" - при будівництві яких незаконно зрізаються дерева, робляться трампліни і земляні бортики.

На прес-конференції командир ДОП "Зубр" Павло Швидун розповів про перший великий успіх екологів щодо захисту національного парку - за матеріалами, надісланим КЕКЦ в прокуратуру про наявність у парку в районі заказника "Лісники" мисливського вольєра, де відбувалася натравка мисливських собак на кабанів, київської природоохоронною прокуратурою було порушено днями кримінальну справу.

Директор КЕКЦ Володимир Борейко показав фотографії пеньків зрізаних дерев після незаконної порубки в районі гори Купол на будівництві лижної траси.

Начальник охорони нацпарку Голосіївський Олександр Палажченко подякував екологів за допомогу в захисті парку. Він розповів, що охорона парку вже давно бореться з мисливською вольєром, одного разу вона вже ламала огорожа вольєри, однак нацьковувачі собак її відбудували знову. Він погодився, що велосипедисти своїми неузгодженими маршрутами завдають великої шкоди парку. Он розповів, що парк як може бореться з незаконними маршрутами, але велосипедистів часто підтримує Голосіївська райадміністрація, змушуючи парк давати дозволи велосипедистам на змагання з екстримальних спуску.

А.Палажченко розповів, що невідомими людьми, без дозволу парку, в жовтні було проведено незаконне знесення дерев у районі лижної траси на горі Купол. Працівниками парку встановлено факт знесення 19 дерев, а також зняття верхньої частини грунту на площі 2, 5 га (листи від 20.10.2014 № 312 2-06 та від 04.11.2014 № 289/1 2-06) .За даними фактами парк звернувся в Київську природоохоронну прокуратуру. У прес-конференції також брали участь велосипедисти і лижники, що користуються даними трасами в парку.

На виїзді, на горі Купол, де оглянули зачищений від дерев невідомими людьми ділянку парку. Директор КЕКЦ Володимир Борейко закликав лижників дотримуватися закону, інакше завтра може прийти сюди інша група інтересів і знову почне самовільно рубати дерева, скажімо, для будівництва стадіону чи розважального центра. Начальник охорони нацпарку Голосіївський Олександр Палажченко закликав велосипедистів обговорювати і погоджувати проекти майбутніх велосипедних трас з адміністрацією парку, а не будувати їх таємно, інакше ці траси будуть знищуватися як незаконние.

Вероніка Босько представник ДОП "Зубр" дала інтерв’ю теканалм в яких розповіла про велосипедні маршрути на горі Купол та їхні пагубні впливи на природу. Захисники лижної траси в кінці дискусії сказали, що вони згодні, що будівництво лижної траси потрібно було погоджувати з екологами та враховувати їхню думку. Хочеться думати, що до такого ж висновку прийшли і поціновувачі гірських велосипедів.

 
 
   Початок сюжету з 11.20 хвилини і до кінцяОбновлен 03 сен 2015. Создан 23 ноя 2014