ДОП «ЗУБР»

Засідання комісій Громадської ради при Мінприроди України


2.12.14 В рамках всеукраїнської кампанії "Національним паркам- заповідність", отримана чергова перемога в боротьбі за заповідність. На отриману інформацію про порушення в національному парку Голосіївський від Дружини охорони природи "Зубр" та Київського еколого-культурного центру про виявлені під час проведених нещодавно ними рейдів, порушення були ліквідовані самостійно та швидко адміністрацією національного парку Голосіївський. Перенесені в інше місце дві альтанки біля оз. Дідоровка які були розміщені на місці зростання червонокнижних орхідей, також знята інформаційні стенди які вказували на точне місце розміщення червонокнижних видів в заповідній зоні, знешкоджено місце для відпочинку в 29кв. заповідної зони в районі заказника Лісники. Після наших масових виступів у ЗМІ, київська природоохоронна прокуратура зайнялася розслідуванням незаконної масової вирубки в районі лижної траси на горі Купол в національному парку.

2 грудня 2014 питання незаконної рубки на горі Купол розглядалося на засіданні комісії з екології Київради.

 

Цього ж дня відбулося засідання комісій Громадської ради при Мінприроди України, на якому, за пропозицією КЕКЦ, було розглянуто питання дотримання природоохоронного законодавства у двох національних парках Гомільшанські ліси (Харківська область) і Голосіївський (м.Київ). Іван Парнікоза (КЕКЦ) розповів про підсумки перевірки Гомільшанських лісів колегами з Всеукраїнської екологічної ліги (Олексій Сілічьов) та харківської екологічної групи Валерія Ловчиновського. На одностайну думку колег, нацпарк Гомільшанські ліси є одним з кращих в Украіне. Зокрема, завдяки новаторському підходу, до заповідної зони парку були додані ще площі "охоронюваних ділянок" з інших зон парку, що в сумі дало строго охороняється територію площею, що займає 30 % парку. Що, в свою чергу, дало різке збільшення біорізноманіття http://ecoethics.ru/polozhitelnyiy-opyit-vliyaniya-zapovednosti-na-ohranu-bioraznoobraziya-v-natsionalnom-parke-gomolshanskie-lesa/

 

Що стосується нацпарку Голосіївський, то тут, як сказав директор КЕКЦ Володимир Борейко, основної шкоди завдають різні впливові бізнесові групи. Так, незаконний вольєр для притравки мисливських собак на кабанів, був в 2009 р зруйнований адміністрацією парку на підставі постанови київської природоохоронної прокуратури. Однак, з приходом до влади Януковича, брати Тютюнники змусили київську міськадміністрацію відновити вольєр. Така ж приблизно історія з видобутком піску. Люди нікого комерсанта Гройсмана залізли в заповідну зону, порубали дерева, стали незаконно видобувати пісок. Прокуратура на початку 2014 г. порушела кримінальну справу, проте пісок до кінця літа продовжував видобуватися. З лижною трасою-ще гірше група невідомих осіб, в центрі європейської столиці, по наглому, в жовтні цього року, серед білого дня, зрубала в нацпарку масу дерев, в тому числі і невеликий сад, потім стягнула дерева з гори, переробила їх в щепу у всіх на виду, потім ще зачистила схил гори від пнів бульдозером і спокійно зникла. Тепер прокуратура виставили позов в пів мільйона гривень, але незрозуміло, хто буде платити-порубників то вже немає.

 

            Вероніка Босько (ДОП "Зубр") привела інший неприємний приклад. Група невідомих любителів екстримальних-спусків на гірських велосипедах, незаконно, без узгодження з нацпарком, знову серед білого дня, порубав масу дерев, порила гору Купол лопатами і побудувала спуск даун-хілл, а адміністрація Голосіївського району тепер змушує нацпарк давати дозволи на проведення міжнародних велозмагання на цій самій незаконної трасі. Усі вони споруджені недавно, 3-4 роки тому, нелегально, без дозволу адміністрації Національного парку. Крім велосипедних доріжок на території Голосіївського парку створений кінний маршрут та один для катання на мотоциклах (Китаєво).

 

Михайло Михалко (Спілка захисту Голосієво) навів приклад незаконного будівництва ресторанів та інших будівель на землях нацпарку. На його думку, ніяка київська влада ніколи не захищала нацпарк. Так само байдужа до національного парку Голосіївський і нинішня київська адміністрація на чолі з Кличко. Так, в іншому, і самі кияни які хочуть тільки там кататися на велосипедах, пити горілку, смажити шашлики, рвати квіти.

ПРЕЧУДОВЕ МІСЦЕ БЛАГОДАТНОЇ УКРАЇНИ Національний природний парк «Гомільшанські ліси» http://h.ua/story/338486/Создан 03 дек 2014