ДОП «ЗУБР»

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ : МАСОВІ ПОРУШЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОГО ЗАКОНОДАВСТВА НА ЗАПОВІДНИХ ЗЕМЛЯХ ОДЕЩИНИ
27.01.15 була проведена прес-конференція.

 Екологічна організація "Відродження", Українське товариство охорони птахів, Екологічна організаця "Дельта", Київський еколого-культурний центр, Дружина охорони природи «Зубр», провели перевірку національних парків: Тузловські лимани та Нижньодністровський, в рамках Всеукраїнської кампанії «Національним паркам - заповідність» під час якої виявили наступне:


Іван Русєв розповів, - в національному парку Нижньодністровський під час перевірки була виявлена масова незаконна забудова зони регульованої рекреації парку в районі села Маяки (близько 50 дач), На незаконно окупованій Нижньодністровського національним природним парком території, в 100 метровій прибережній зоні річки Дністер, яка є унікальною і зникаючої луговий природного екосистемою, завдано величезної шкоди: вириті канали, на заплавний луг навалено тонни грунту, хаотично встановлені якісь будки, кунги, а також наявність незаконного звалища, також мало аншлагів, а більшість наявних нечитабельні.

 

Ірина Вихристюк,- в національного парку Тузловські лимани були зафіксовані наступні порушення: На дорогах, що входять в парк, немає жодного шлагбаума, вкрай мало аншлагів, перевіряючими було зафіксовано чотири аншлаги практично на всій території парку, інші було зруйновано залишені тільки стовби, охорона парку не працює в суботу-неділю, в дні, коли офіційно ведеться полювання і в парк відбувається масовий наплив рекреантів і мисливців, літом 2014 невідомі люди заїхали на косу (заповідна зона парку) і незаконно стали мішками закладати канал Шагани-Чорне море, територія коси і лиманів парку незаконно відвідується великою кількістю браконьєрів- мисливців і рибалок, терріторія коси (заповідна зона парку) в літній час незаконно використовується під джипінг (квадроциклами та позашляховиками) і незаконний відпочинок. Навколо багато сміття, Деякі степові ділянки парку самовільно розорано або випалені палами, від палів згоріла частина очерету на лимані. Під час перевірки було здійснено об’їзд значної частини території парку, а також проведені бесіди з керівництвом парку і рядовими працівниками. Під час перевірки на території парку були затримані три п'яних мисливця-браконьєра, які потім були передані працівникам міліції.

 

Павло Швидун, - адміністрація Дунайського біосферного заповідника, НАН України та Мінприроди України в заповідній зоні заповідника, в порушення ст. 16 Закону про ПЗФ, відбувається вилов риби. Під час лову риби в заповідній зоні в сітки і ятера потрапляє величезна кількість видів тварин, занесених до Червоної книги України та Список 2 Бернської конвенції. Так, в рибальські мережі в заповідній зоні потрапляє 35 видів тварин, занесених до Червоної книги України. З них-22 види риб. У мережі потрапляє також 3 види червонокнижних ссавців, 1 вид земноводних і 9 видів червонокнижних птахів. За словами В.Ловчиновского, за даними одеських орнітологів, від попадання в мережі в Дунайському заповіднику гине близько 800 особин червонокнижних Птахів. Найбільше від попадання в сітки страждає червонокнижні: малий баклан і білоокий нирок.

Крім цього в сітки в заповідній зоні потрапляє 12 видів птахів, які не є рідкісними. Серед них особливо часто в сітки потрапляє чубатий нирок і лиска. Їх загальна кількість може доходити до десятків тисяч особин на рік. За розповідями очевидців, рибалки з Вилково на базарах продають сотнями потрапили в мережі в заповіднику птахів. Крім цього в сітях в заповідній зоні гине 34 види тварин, занесених до Списку 2 Бернської конвенції, чим грубо порушується ст. 6 даної конвенції. Таким чином директор заповідника Волошкевич, за порушення двох законів України та однієї Міжнародної конвенції, повинен бути притягнутий до відповідальності.
         Згідно Проекту організації території, у заповіднику дозволяється за сезон ставити 224 мережі і 1500 ятерів, для чого можна залучати 300 рибалок на 144 човнах. Лов риби в Дунайському заповіднику постійно зростає. Якщо в 1999р., Згідно лімітів, там було виловлено 120 тонн риби,  в 2000р. – 164 тонн, в 2001р. – 254 тонн, в 2002р. – 350 тонн, в 2003р. – 245тонн, в 2004р. – 308 тонн, в 2006р. – 357 тонн, в 2008р. – 383 тонн  про в 2012 р Мінприроди України погодило заповіднику вже 1217 тонн риби.Обновлен 03 сен 2015. Создан 31 янв 2015