ДОП «ЗУБР»

Комітетські слухання Верховної Ради України з природно-заповідного фонду
4 лютого 2015 в Києві відбулися Комітетські слухання Верховної Ради України "Аналіз стану природно-заповідного фонду України" .В слуханнях взяли участь народні депутати України, представники міністерств, відомств, заповідників і національних парків, наукових інститутів, громадських організацій, журналісти. Вів Слухання народний депутат України, голова Екологічного комітету Верховної Ради України Микола Томенко. Нижче ми наводимо конспект деяких виступів:

 

М.Томенко, голова Екологічного комітету Верховної Ради України

- Необхідно реорганізувати мисливські резиденції ДУСі- Залісся, Синьогора, Білоозерське, а також Дніпровсько-Тетерівське лісовегосподарствово в національні паркі. В Верховній Раді є депутати-мисливці, які там полюють і чинять опір перетворенню цих господарств в національні парки.

 

І.Іваненко, директор Департаменту заповідної справи Мінприроди України

  -Леснікі Саботують багато Укази Президента та постанови уряду і не передають до природно-заповідного фонду 53 тис. Га лісів.

 

В.Пророчук, директор національного парку Гуцульщина

-В Нашому парку є 14 тис. Га земель без вилучення, які знаходяться у віданні обллісгоспу. Лісники рубають ліс на цій території як хочуть, абсолютно не звертаючи уваги на те, що ці землі входять в національний парк.

 

В.Борейко, директор Київського еколого-культурного центру

-В Проектах організації низки національних парків на десять років вперед передбачені санітарні рубки в заповідних зонах. У Сколівських Бескидах передбачено рубати в заповідній зоні на площі 2374 га, у Вижницькому-на 452 га, в Шацькому-на 4251 га (80% заповідної зони парку). Агрономи не можуть прогнозувати врожай пшениці на рік вперед, а лісники, виходять, в силі прогнозувати "урожай" шкідників лісу на цілих 10 років вперед. Це абсурд. На насправді ім'я шкідника, який окопався у нас в національних парках, чи не короїд або коренева губка, а корупція, і боротися з ним потрібно зовсім іншими методами. У заповідних зонах польських національних парків санітарні рубки не проводяться. Так чому вони ведуться в заповідних зонах українських національних парків? У нас що, зовсім інші, ніж у Польщі, дуб, липа і сосна, в яких масово плодяться короїди? Або може зовсім інше законодавство, яке дозволяє беспредел з рубками? .Якщо Так, то це законодавство потрібно змінювати, забороняючи рубки в заповідниках і заповідних зонах нацпарків. Зараз тільки в заповідниках і національних парках України щорічно робиться близько 13 тис. Га, що за площею дорівнює такому середньому за розмірами нацпарку як Вижницкий. Один рік-один парк. Ще один рік-знову один парк ...

 

Т. Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги

-Мисливські Лоббі вже вшосте намагається протягнути через Верховну Раду закон про відкриття полювання в заповідниках і національних парках. На цього разу вже під виглядом "регулювання" чисельності мисливських тварин. Знову поданий законопроект, біля витоків якого стояв Шуфрич, що пропонує розширити список так званих "шкідливих" тварин, узаконити луки, арбалети, капкани, вольєрного полювання без будь-яких обмежень.

 

О.Листопад, експерт Екоправо-Київ

-Мисливська Резиденція Сухолуччя (Дніпровсько-Тетерівське лісомисливське господарство) є символом злочинної влади Януковича. Питання створення на його базі національного парку, як того вимагає громадськість, досі не вирішене. Мінприроди перестала цим займаться. До досі не вирішене питання реальної реорганізації та передачі мисливських резиденцій Президента України- Азово-Сиваського національного парку, резиденцій Синьогора, Залісся та Білоозерське в Мінприроди з переказом трьом останнім статусу національних парків. Навіщо Президенту України 4 мисливські резиденції? При цьому річний бюджет одного національного парку становить всього близько 3 млн. Гривень, а мисливської резиденції Президента-майже в 3 рази більше-8 млн. Гривень. Чи не занадто жирно для воюючої країни?

 

М.Томенко, голова Екологічного комітету Верховної Ради України

-Питання з мисливськими резиденціями Президента є не тільки екологічним, але й політичним. Як Радник Президента я буду говорити з Президентом про їх реорагнізацію в національні парки. Що стосується рубок в заповідниках і заповідних зонах національних парків, то ми їх будемо припиняти, вносячи відповідні зміни в закони.Создан 11 фев 2015